statystyki szczegółowe

Aktualności

07.03 Orliki w turnieju "O Puchar Wyżyn"

• autor: Sebastos, 2015-03-08 13:25

Nasi chłopcy z rocznika 2005 w sobotę 07.03 wzięli udział w turnieju "O Puchar Wyżyn".

Relacje z turniejów w rozwinięciu.

W sobotę 07.03 wzięliśmy kolejny raz udział w turnieju z cyklu o Puchar Wyżyn rocznika 2005.

Skład: Kamil Piechowski, Tomek Wośkało, Filip Korzeniewski, Maciek Michta, Mateusz Głowacki, Krzyś Burnatowicz, Eryk Grochowski, Bruno Kaduła, Kuba Jarek.

Orliki wystąpiły w dużym osłabieniu bez Szymona Opalskiego, Adama Budziszewskiego, Tomka Martyniuka i Maksa Klugiewicza, który dosłownie na godziny przed meczem wypadł ze składu. Trener Andrzej Pobocha był zmuszony ponownie skorzystać z zawodników młodszego rocznika Bruno Kaduły i Kuby Jarka.

Pierwotnie turniej miał być rozegrany przy udziale 16 drużyn, ale swój udział odwołały cztery z nich. W związku z zaistniałą sytuacją zamiast czterech grup organizator skompletował dwie grupy po sześć zespołów.

W grupie chłopcy spotkali się z rówieśnikami z:

KS Ursynów
KS Świt Nowy Dwór Mazowiecki
MUKS Legion Warszawa
WBS Warszawa
APJD Łomianki

Orliki trenera Andrzeja Pobochy uzyskały następujące rezultaty w meczach grupowych:

KS Ursynów-WAF 0-1
KS Świt Nowy Dwór Mazowiecki-WAF 0-0
MUKS Legion Warszawa-WAF 2-0
WBS Warszawa-WAF 0-2
APJD Łomianki­-WAF 0-2

i z dorobkiem 10 pkt awansowały z drugiego miejsca do półfinałów. Naszą grupę wygrał zespół MUKS Legion Warszawa zdobywając 11pkt.

Z grupy "B" do półfinałów awansował Znicz Pruszków i Szkoła Brytyjska.

Nasi chłopcy w półfinale zagrali z bardzo silną drużyną Znicza Pruszków która trzy tygodnie temu wygrała jeden z turniejów cyklu "O Puchar Wyżyn". Spotkania grupowe kosztowały naszych chłopców dużo sił co nie pozostało bez znaczenia. Zmęczenie dało o sobie znać już w trzeciej minucie meczu kiedy to nasi rywale pierwszy raz znaleźli drogę do naszej bramki . Po paru minutach przy stanie 4-0 dla Znicza było wiadomo, że naszym Orlikom nie uda się już odrobić strat. Przewaga naszych rywali była ogromna. Całe spotkanie zakończyło się bardzo wysoką porażką 0-8.

W meczu o trzecie miejsce Orliki spotkały się z drużyną MUKS Legion Warszawa z którą grały w grupie. Przez parę pierwszych minut nasi chłopcy usiłowali nawiązać równorzędną walkę ale ostatecznie ulegli 0-4.

W całym turnieju zajęliśmy wysokie czwarte miejsce pozostawiając w tyle takie drużyny jak KS Delta Warszawa, KS Drukarz Warszawa, STF Champion. Szkoda, że spotkanie półfinałowe i o trzecie miejsce wypaczyły całokształt występu naszych chłopców.

Podsumowując występ Orlików można śmiało powiedzieć, że dali z siebie naprawdę wszystko. Niestety sił wystarczyło na mecze grupowe w, których zdobyliśmy pięć bramek i straciliśmy tylko dwie. W fazie grupowej nieźle spisywała się formacja ofensywna w której wyróżnili się Mateusz Głowacki i Krzyś Burnatowicz. Dosyć dobrze w tej fazie grała formacja defensywna z ciężko pracującymi Maćkiem Michtą, Erykiem Grochowskim, Tomkiem Wośkało i Kamilem Piechowskim.

W porównaniu do występu z przed trzech tygodni jest na pewno widoczna duża poprawa. Nie mniej jednak trzeba popracować nad kondycją, dokładną wymianą piłek i grą kombinacyjną w ofensywie. Cieszy większa ilość zdobytych bramek.

Wszystkich chłopców należy pochwalić za duże poświęcenie oraz chęć realizowania planów taktycznych.

Bilans turnieju to 5 bramek zdobytych czternaście straconych 10 punktów zdobytych, czwarte miejsce na 12 drużyn.

Należy jeszcze dodać, że cały turniej wygrała drużyna Znicza Pruszków.