WAF - INTER

Stawili się licznie w Nowej Iwicznej/ Rocznik 2008 /

• autor: Sebastos, 2016-03-07 20:17

W sobotę 27.02, drużyna Warszawskiej Akademii Futbolu, rocznik 2008, wzięła udział w XII Memoriale Marcina Rowińskiego organizowanym przez UKS Iwiczna. Po kliknięciu w zdjęcie można dowiedzieć się więcej o przebiegu turnieju.

nowa-galeria-6386559.jpg nowa-galeria-6386560.jpg uks-iwiczna-cup-2016-6388109.jpeg

W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Polonia Warszawa, KS Konstancin, Szkoła Futbolu Warszawa, WAF, Żagle W-wa, UKS TKM Kąty oraz 2 drużyny UKS Iwiczna.

Drużyna WAF wystąpiła w składzie: Szymon, Wiktor, Adaś, Michał, Fabian, Bruno, Piotrek, Kuba, Mikołaj D. oraz Franek, który był kapitanem.

Piękna arena, na której przyszło grać drużynie WAF-u była obiektem zmagań w 5 meczach, z których 3 udało się wygrać. W fazie grupowej zmierzyliśmy się z zespołami TKM Kąty, Żagle W-wa oraz UKS Iwiczna II.

Pierwszy mecz turnieju w którym zespół WAF-u zmierzył się z UKS TKM Kąty był wprowadzeniem do zawodów, chłopcy musieli poznać  otoczenie, przyzwyczaić się do warunków. Po strzale z dystansu przeciwnika przegraliśmy 1-0, ale w dalszej części meczu stworzyliśmy kilka sytaucji i mieliśmy szanse na remis lub wygraną.

Kolejne spotkanie z drugą drużyną gospodarzy zakończyło się naszym wysokim zwycięstwem, bramki zdobyli: Mikołaj x2, Wiktor, Adaś

W ostatnim meczu grupowym z drużyną Żagli, pomimo niskiego zwycięstwa 2-1, pokazaliśmy dużo dobrych akcji, a także pięknych strzałów. Gole zdobyli Wiktor oraz Franek.

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z późniejszym zwyciezcą, a więc Szkołą Futbolu Warszawa. Nasi przeciwnicy byli naprawdę dobrą drużyną, a mecz był wyrównany, obie strony miały kilka okazji do zdobycia większej ilości bramek. Wynik 1-2 oznaczał grę o 3 miejsce.

Nasz ostatni mecz z gospodarzami czyli UKS Iwiczną I był prawdopodbnie najlepszy w naszym wykonaniu. Szybko strzelone 2 bramki przez Franka i Adasia pozwoliły nam osiągnąć zdecydowaną przewagę i spokojnie myśleć o następnych bramkach. Udało się zdobyć jeszcze jednego gola autorstwa Mikołaja i zdobyć miejsce na podium.

Sobotni turniej był bardzo dobry w wykonaniu zawodników Warszawskiej Akademii Futbolu, chłopcy starali się rozgrywać w poukładany sposób swoje akcje od własnej bramki, choć jak to zwykle bywa wielu sytuacji nie potrafili zamienić na gola. Niemniej jednak przeprowadzali składne rozgrania piłki i zaprezentowali wysokie umiejętności. Jednym zdaniem podsumowania: widać postępy, więc cały czas trenujemy i dalej poprawiamy swoje umiejętności.

Brawo Wafelki!