SNU - WAF

SNU II vs WAF młodziki XVII kolejka PLP

• autor: Sebastos, 2017-05-11 11:17

W dniu 10.05 drużyna młodzików rozegrała wyjazdowe spotkanie XVII kolejki PLP z rówieśnikami z KLUB SNU II. Opis w rozwinięciu.

nowa-galeria-6603922.jpg nowa-galeria-6603923.jpg nowa-galeria-6603924.jpg

Nietypowo bo w środę 10.05 w godzinach treningu rozegrany został mecz XVII kolejki PLP pomiędzy KLUB SNU II a WAF w kategorii młodzików.

Trener powołał na to spotkanie szeroką kadrę zawodników.

Bramkarze: Kuba Jarek, Janek Kozioł

Obrońcy: Janek Pruszyński, Tomek Wośkało, Rafał Szczepański, Maks Klugiewicz, Bartek Kosowicz.

Pomocnicy i napastnicy: Filip Korzeniewski, Tony Malesa, Julek Olsiewicz, Staś Żuk, Janek Wiktor, Tymon Jaczyński, Dawid Olszewski,

Pogoda nie była sprzymierzeńcem obydwu drużyn. Ciągle padł deszcz a na boisku leżały grudki gradu, które niestety nie ułatwiały zawodnikom gry.

Od pierwszej minuty Trener Andrzej Pobocha desygnował do gry zaprawioną i sprawdzoną w grze siódemkę zawodników.  Kubę Jarka, Janka Pruszyńskiego, Tomka Wośkało, Rafała Szczepańskiego, Filipa Korzeniewskiego, Tonego Malesę i Stasia Żuka.

Początek spotkania nasi chłopcy zaczęli jakby zbyt ostrożnie. Wynikiem tego było parę akcji SNU II. Jednak nasi defensorzy i golkiper nie mieli większych problemów.

Jednak nasza drużyna od 4 minuty zaczęła grać odważniej i już w 5 minucie na listę strzelców wpisał się nasz etatowy snajper Filip Korzeniewski. Było 1:0 dla WAF!
Inicjatywa pozostawała w rękach młodzików WAF, i nasi chłopcy szli za ciosem.
Odważna i co istotne mądra gra wszystkich formacji, jak też szybka wymiana piłek przyprawiały o ból głowy obronę SNU II. Wynikiem tego był rzut wolny w 8 minucie podyktowany zaraz przed polem karnym naszych rywali po faulu na jednym z naszych chłopców.
Mimo wielu chętnych do wykonania tego fragmentu gry trener Andrzej Pobocha wyznaczył Janka Pruszyńskiego. Po chwili wszystko było jasne! Janek zdjął przysłowiową „pajęczynę” w bramce SNU II i było 2:0 dla WAF!!!
Emocje rosły, a WAF szedł dalej ja „walec”.
Nie długo trzeba było czekać na kolejną bramkę. 10 minuta to kolejny rajd lewą stroną i Filip Korzeniewski nie pozostawił złudzeń kolegom ze SNU II. Było 3:0 dla WAF!
Sędzia wznowił grę ze środka boiska i po krótkiej wymianie piłek nasi chłopcy ponownie przejmują futbolówkę. Jest 11 minuta pierwszej połowy. Podanie do Filipa Korzeniewskiego i jest już 4:0 dla WAF!
Od tego momentu trener Andrzej dokonuje pierwszych zmian. Na boisku pokazują się rezerwowi Maks Klugiewicz, Julek Olsiewicz i Bartek Kosowicz.
Inicjatywa była nadal w naszych rękach.
W 15 minucie w zamieszaniu pod bramką SNU II piłkę przejmuje Janek Puszyński, strzela i jest 5:0 dla WAF! Mimo to że gra troszkę straciła impet nasi chłopcy potrafili skutecznie zaatakować i podwyższyć wynik meczu.
Z biegiem czasu drużyna WAF cofnęła się na własną połowę. Sporo roboty w tym okresie miał nasz ostatni Janek Pruszyński.
Chłopcy grali bardziej z tyłu i przyjmowali ataki SNU II. Jednak szybka akcja z 23 minuty po której Filip Korzeniewski zdobył kolejną bramkę pokazała że cały czas mamy kontrolę nad tym co dzieje się na boisku. Było już 6:0 dla WAF!

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W przerwie zmiana na bramce. Za nieźle spisującego się Kubę Jarka na boisko wszedł Janek Kozioł.
Druga połowa zaczęła się od bardziej zdeterminowanej gry SNU II. Było widać, że nie stracili nadziei na końcowy sukces w tym meczu.
Jednak w 27 minucie nasz rezerwowy pomocnik Julek Olsiewicz strzałem z przed pola karnego wybił z głowy chłopcom z „Zaruby” marzenia o nawiązaniu równorzędnej walki z WAF-em. Było 7:0 dla WAF!
Gra nie była już taka płynna jak w pierwszej połowie jednak nasi chłopcy dawali radę.
W 31 minucie udało się przejąć Filipowi Korzeniewskiemu piłkę w polu karnym naszych rywali i znowu mogliśmy się cieszyć. Było 8:0 dla WAF!
Trener Andrzej Pobocha wpuszczał na boisko kolejnych zmienników.
W tej części gry zobaczyliśmy Janka Wiktora, Tymona Jaczyńskiego i Dawida Olszewskiego.
Niestety gra trochę „siadła”, braki techniczne i kondycyjne zmieników znacząco wpłynęły na obraz gry naszej ekipy.
Jednak chłopcy dawali z siebie wszystko. Zaczęły się mnożyć akcje SNU II pod naszą bramką.
Wynikiem naporu była stracona bramka w 36 minucie. Było 8:1 dla WAF.
Niestety nasi dublerzy nie umieli znaleźć skutecznej drogi do bramki SNU II.
Chłopcy ze  SNU II cały czas mieli inicjatywę we własnych rękach. Druga bramka stała się faktem w 43 minucie. Było 8:2 dla WAF.
Całe szczęście że chłopcy wypracowali przewagę bramkową w pierwszej połowie bo kto wie jak zakończyło by się to spotkanie.

Koniec! Wynikiem 8:2 dla WAF! kończy się to spotkanie.
Zasłużone zwycięstwo WAF i trzy punkty z trudnego terenu zabieramy do domu.

Trzeba przyznać, że nasza drużyna pokazała dobrą grę szczególnie w pierwszej połowie. Wypracowana bramkowa przewaga ustawiła dalsze losy tego spotkania.
Cały pierwszy wyjściowy skład wraz z rezerwowymi Julkiem, Maksem i Bartkiem zagrał niezłe zawody. Drobne błędy na bramce przytrafiły się Jankowi Koziołowi ale ogólne było dobrze.
Niestety niektórzy rezerwowi muszą jeszcze dużo pracować aby nadrobić braki.

Gratulacje dla całej drużyny i Trenera Andrzeja Pobochy!

Dziękujemy również rodzicom za doping mimo ciężkich warunków atfosmerycznych !

Dziękujemy za udostępnienie materiału wizualnego przez Anię Rey!